İskenderun yolu üzeri, Güzelburç Mah. Honda Plaza Karşısı Antakya / HATAY

Prefabrik Evler Sökülüp Tekrar Farklı Bir Yere Kurulabilir Mi?

En çok merak edilen konulardan birisi de prefabrik evlerin sökülüp tekrardan farklı bir yere kurulup kurulamamasıdır.
Prefabrik evler sökülüp tekrar farklı bir yere kurulabilir mi?
 
Elbette prefabrik evler sökülüp tekrar farklı bir yere kurulabilmektedir. Prefabrik evlerin sökülüp tekrar farklı bir yere kurulmasında sadece sizlere belli maliyetler getirmektedir. Bu maliyetler sökme maliyeti, yeniden bir montaj maliyeti, boya maliyeti ve tesisat maliyeti gibi maliyetlere neden olmaktadır. Eğer prefabrik evinizde bir tadilata gereksinim duyarsanız o zaman tadilat işlemleri de yapılmaktadır. Prefabrik evler sökülüp farklı bir yere kurulabilir mi sorusunun cevabı evettir. Ancak bir de istisnai bir durum vardır. Oda şudur ki bazı prefabrik evler sökülememektedir. Sökülemeyen evler konut ve villa gibi evlerdir. Bu prefabrik yapıların sökülememesinin nedeni ise sabit ve kalıcı olarak yapılmış olmalarıdır. Bu prefabrik yapıların dışında kalan bütün yapılar sökülebilmekte ve başka bir yere tekrardan kurulabilmektedir. Böyle bir durumun yapılması gerekir ise prefabrik eviniz sökülüp tekrardan sizin istediğiniz bir yere monte edilmektedir. Bu durum da sökme işleminden kalan maliyet, yeniden monte edilmesinden doğan montaj maliyeti ve evin boyanmasından dolayı oluşan boya maliyeti kişinin kendisine ait olmaktadır. Eğer bir tadilat yapılmasını isterseniz tadilat işlemleri de mümkün bulunmaktadır. Prefabrik evi yaptıran herkesin en çok tereddüt konudur. Başka bir yere taşınırsam evimi de söktürüp tekrardan montaj yaptırabilir miyim diye. Ancak düşünmenize ya da tereddüt etmenize hiç gerek bulunmamaktadır. Çünkü başka bir yere taşınmak istediğiniz anda evinizden ayrılmanıza gerek kalmamaktadır. Evinizde sizinle birlikte taşınmaktadır. Bu durum aslında prefabrik evlerin ömürlük olduğunun bir başka göstergesidir. Size düşen sadece taşınmak istediğiniz yeri bulmak ve evinizin taşınması isteğinde bulunmanızdır. Çünkü siz istedikten sonra prefabrik eviniz de sizinle birlikte gelmek de ve istediğiniz yere monte edilebilmektedir.
 
Prefabrik evler sökülüp tekrar farklı bir yere kurulabilir mi diye düşünmenize gerek bulunmamaktadır. Çünkü artık siz nereye giderseniz prefabrik eviniz de sizinle birlikte gelmektedir.

Diğer Haberler

Mod Çelik Yapı olarak, profesyonel ekip ve ekipmanlarıyla çelik konstrüksiyon yapıların çeşitli alanlarında, imalat ve montaj aşamalarını, teknik uygunluğu ile sağlam bir şekilde titizlikle tamamlıyoruz.

Almanya'da Neden Çelik?

Çelik sistemler hafif olması nedeniyle daha az deprem yüklerine maruz kalır, sağlamdır.İmalat ve montajda işçilik ve zamandan tasarruf sağlar.
Daha Fazla

Gürcistan Çelik Yapı

Hafif Çelik Taşıyıcılı Sistem: Soğukta şekillendirilmiş galvaniz sac profillerden oluşan 6 Bükümlü S220-S350 sınıfı galveniz saç kullanılan (U, C, Z gibi) taşıyıcıların kullanıldığı sistemdir.
Daha Fazla

Kıbrıs Prefabrik Yapı

Sıcakta haddelenmiş kutu ve boru profillerden veya soğukta haddelenmiş U galveniz saçlardan 60 cm ara ile oluşan dikmelerden oluşan taşıyıcı sistem ile şantiye ortamında birleştirilerek taşıyıcıların kullanıldığı sistemdir.
Daha Fazla

Konutlara devlet desteği!!

2020 Yılı İçin Aile Bakanlığı Prefabrik Ev Yapana Devlet Desteği Rakamını 30 Bin Liraya Yükseltti! Haberin Tamamı İçin: https://www.emlak365.com/emlak-haberleri/2020-yili-icin-aile-bakanligi-prefabrik-ev-yapana-devlet-destegi-h31094.html Emlak 365 | Emlak Haberleri
Daha Fazla

Neden Prefabrik ?

Parçaları önceden hazırlanıp birleştirilerek oluşturulan, kurma.
Daha Fazla

Neden Çelik ?

Çelik, mimari tasarımı asla sınırlamaz, aksine yeni tasarımları teşvik eder.
Daha Fazla

Prefabrik Eğitim Binaları

Binlerce çocuğumuzun eğitim hayatını sürdürdüğü binalar için ilk güvenilir özellik yapı güvenliğinin olmasıdır.
Daha Fazla

Hatay'da Prefabrik Ev Nasıl İnşa Edilir?

Antakya'da prefabrik evlere duyulan ilgi günden güne artmaktadır. İnsanlar, birçok avantaja sahip olması nedeniyle prefabrik evleri tercih etmektedir.
Daha Fazla

Artı Yönleriyle Prefabrik Ev Özellikleri

Konforlu alanı, kullanışlı iç mimarisi ve oda sayısı, bahçe ve teras gibi fonksiyonel bölümleri ile müstakil evlere herkes sahip olmak istemektedir
Daha Fazla

Hatay'da Katlanan Konteyner Hakkında

Dünya üzerinde yaşanan savaşlar ve doğal afetler yaşam alanlarında daha sade ve güvenli yerlerin tercih edilmesine neden olmuştur.
Daha Fazla

Neden Mod Çelik Hazır Evlerini Tercih Etmelisiniz ?

Yaşam alanlarında konforu devamlı kılan hazır ev, sektörün en deneyimli ve başarılı firmalarının arasında yer alıyor.
Daha Fazla

Ekonomik Prefabrik Evin Yaklaşık Kullanım Süresi Nedir?

Prefabrik ev yaptırılmadan önce öğrenilmek istenilen ilk konu Prefabrik Evin yaklaşık kullanım süresi nedir konusudur.
Daha Fazla

Prefabrik Ev Nasıl İnşa Edilir?

Prefabrik evlere duyulan ilgi günden güne artmaktadır. İnsanlar, birçok avantajsa sahip olması nedeniyle prefabrik evleri tercih etmektedir.
Daha Fazla