İskenderun yolu üzeri, Güzelburç Mah. Honda Plaza Karşısı Antakya / HATAY

Hatay'da Prefabrik Ev Nasıl İnşa Edilir?

Antakya'da prefabrik evlere duyulan ilgi günden güne artmaktadır. İnsanlar, birçok avantaja sahip olması nedeniyle prefabrik evleri tercih etmektedir.
Hatay'da Prefabrik Ev Nasıl İnşa Edilir?
 
Prefabrik evler, betonarme evlere göre, çok daha uygun bir fiyata sahiptir. Uygun fiyatlara sahip olmaları, en önemli tercih sebepleri arasındadır. 2015 yılından itibaren ülkemizde de yaygınlaşan prefabrik evler, tasarım itibariyle de çok şirin bir görüntüye sahip olmaktadır. Bu gibi nedenlerle, birçok ülkede prefabrik evlere sıklıkla rastlanmaktadır. Prefabrik ev ile ilgili merak edilen çok sayıda konu bulunmaktadır. Prefabrik ev nasıl inşa edilir, prefabrik ev kaç katlı olur, prefabrik evler ne kadar dayanıklıdır ve fiyatları ne kadardır gibi soruların cevapları, hemen herkes tarafından merak edilmektedir.
 
Peki, prefabrik evler nasıl inşa edilir? Prefabrik evlerin inşa edilmesi için ilk önce beton zemin gerekli olmaktadır. Prefabrik evler, beton zemin üzerine inşa edilmektedir. Prefabrik, bir yapının oluşturulması için gerekli parçaların önceden hazırlanıp, kurulacağı yerde birleştirilmesi olarak tanımlanmaktadır. Beton zemin hazır ise prefabrik evin kurulması çok daha kolay olacaktır. Bu aşamada, prefabrik evler için kullanılan parçalar, betonarme evlerde kullanılan parçalardan farklı olmaktadır. İnşaat ile ilgilenen şirket tarafından gerekli parçalar temin edildikten sonra, yapım aşamasına geçilir. Prefabrik evler, en fazla iki katlı olabilmektedir. 1 veya 2 katlı ev seçeneği bulunmaktadır. Tasarımları ise, son derece estetik olmaktadır. Özellikle prefabrik villalar, gerek tasarımı gerekse fiyatı ile fazlaca avantajlıdır.
 
Prefabrik ev nasıl inşa ediliyor? Prefabrik ev, beton zemin üzerine, önceden hazırlanmış konutun kurulması ile inşa edilmektedir. Konutlar, beton zemin üzerine montajlı akraj ya da çelik dübel yardımı ile kurulmaktadır. Böylelikle, bina ve beton birlikte hareket etmektedir. Bu şekilde inşa edilmesinin sayesinde, prefabrik ev istenildiği zaman sökülerek başka bir yere montaj edilebilmektedir. Bu durumda, montaj ve nakliye için ücret alınmaktadır. Tek katlı prefabrik ev fiyatları genellikle 20-40 bin TL arasında değişmektedir. İki katlı prefabrik villalar ise, 50-90 bin TL aralığında olmaktadır. Prefabrik evler, deprem konutları olarak ortaya çıkmıştır. Antakya'nın deprem bölgesi olması sebebiyle de tercih edilmektedir.Yani, depreme karşı oldukça dayanıklıdır. Deprem anında esner ancak yıkılmaz.

Diğer Haberler

Mod Çelik Yapı olarak, profesyonel ekip ve ekipmanlarıyla çelik konstrüksiyon yapıların çeşitli alanlarında, imalat ve montaj aşamalarını, teknik uygunluğu ile sağlam bir şekilde titizlikle tamamlıyoruz.

Almanya'da Neden Çelik?

Çelik sistemler hafif olması nedeniyle daha az deprem yüklerine maruz kalır, sağlamdır.İmalat ve montajda işçilik ve zamandan tasarruf sağlar.
Daha Fazla

Gürcistan Çelik Yapı

Hafif Çelik Taşıyıcılı Sistem: Soğukta şekillendirilmiş galvaniz sac profillerden oluşan 6 Bükümlü S220-S350 sınıfı galveniz saç kullanılan (U, C, Z gibi) taşıyıcıların kullanıldığı sistemdir.
Daha Fazla

Kıbrıs Prefabrik Yapı

Sıcakta haddelenmiş kutu ve boru profillerden veya soğukta haddelenmiş U galveniz saçlardan 60 cm ara ile oluşan dikmelerden oluşan taşıyıcı sistem ile şantiye ortamında birleştirilerek taşıyıcıların kullanıldığı sistemdir.
Daha Fazla

Konutlara devlet desteği!!

2020 Yılı İçin Aile Bakanlığı Prefabrik Ev Yapana Devlet Desteği Rakamını 30 Bin Liraya Yükseltti! Haberin Tamamı İçin: https://www.emlak365.com/emlak-haberleri/2020-yili-icin-aile-bakanligi-prefabrik-ev-yapana-devlet-destegi-h31094.html Emlak 365 | Emlak Haberleri
Daha Fazla

Neden Prefabrik ?

Parçaları önceden hazırlanıp birleştirilerek oluşturulan, kurma.
Daha Fazla

Neden Çelik ?

Çelik, mimari tasarımı asla sınırlamaz, aksine yeni tasarımları teşvik eder.
Daha Fazla

Prefabrik Eğitim Binaları

Binlerce çocuğumuzun eğitim hayatını sürdürdüğü binalar için ilk güvenilir özellik yapı güvenliğinin olmasıdır.
Daha Fazla

Prefabrik Evler Sökülüp Tekrar Farklı Bir Yere Kurulabilir Mi?

En çok merak edilen konulardan birisi de prefabrik evlerin sökülüp tekrardan farklı bir yere kurulup kurulamamasıdır.
Daha Fazla

Artı Yönleriyle Prefabrik Ev Özellikleri

Konforlu alanı, kullanışlı iç mimarisi ve oda sayısı, bahçe ve teras gibi fonksiyonel bölümleri ile müstakil evlere herkes sahip olmak istemektedir
Daha Fazla

Hatay'da Katlanan Konteyner Hakkında

Dünya üzerinde yaşanan savaşlar ve doğal afetler yaşam alanlarında daha sade ve güvenli yerlerin tercih edilmesine neden olmuştur.
Daha Fazla

Neden Mod Çelik Hazır Evlerini Tercih Etmelisiniz ?

Yaşam alanlarında konforu devamlı kılan hazır ev, sektörün en deneyimli ve başarılı firmalarının arasında yer alıyor.
Daha Fazla

Ekonomik Prefabrik Evin Yaklaşık Kullanım Süresi Nedir?

Prefabrik ev yaptırılmadan önce öğrenilmek istenilen ilk konu Prefabrik Evin yaklaşık kullanım süresi nedir konusudur.
Daha Fazla

Prefabrik Ev Nasıl İnşa Edilir?

Prefabrik evlere duyulan ilgi günden güne artmaktadır. İnsanlar, birçok avantajsa sahip olması nedeniyle prefabrik evleri tercih etmektedir.
Daha Fazla