İskenderun yolu üzeri, Güzelburç Mah. Honda Plaza Karşısı Antakya / HATAY

Artı Yönleriyle Prefabrik Ev Özellikleri

Konforlu alanı, kullanışlı iç mimarisi ve oda sayısı, bahçe ve teras gibi fonksiyonel bölümleri ile müstakil evlere herkes sahip olmak istemektedir
Betonarme mi Prefabrik mi? Artı Yönleriyle Prefabrik Ev Özellikleri
Müstakil ev tercihini betonarme yapılardan yana yapmayı düşünüyorsanız avantajlı bir alternatif olan ve sağladığı fırsatlarla fark yaratan prefabrik ev özellikleri hakkında hazırladığımız içeriğimize göz atmalısınız.
 
Prefabrik yapıların fabrika ve atölyelerde tasarlanması, kurulumu ve montajının bir aydan kısa sürede gerçekleştirilmesi, ihtiyacınız doğrultusunda evin hafif olması nedeniyle de kolayca sökülerek başka bir yere taşınabilmesi, fiyatlarının sunduğu imkanlara göre çok uygun olması, kaliteli malzemelerden üretilerek sağlam kurulum mekanizmasına sahip olması ve bu nedenle deprem gibi doğal afetlere karşı da dayanıklı olması gibi özellikleri; betonarme yapılara göre avantajlı ve fark yaratan yönlerini ortaya koymaktadır. Yeni bir ev sahibi olma hazırlığındaysanız ve hayalini kurduğunuz yaşamı sürdüreceğiniz bir yaşam alanı arıyorsanız avantajlı prefabrik ev özellikleri ile ilgili hazırladığımız bu içeriğimiz ilginizi çekecektir:
 
Hızlı Kurulum ile Bir Aydan Kısa Sürede Yerleşebilme
Betonarme bir ev almaya karar verme aşamasında ve daha sonrasındaki süreçte pek çok kriter ve prosedür bizleri beklemektedir. Evin nerede olduğu, iç mimarisinin kullanışlı olup olmadığı, inşaat ve tadilat gibi işlemlerin gerekliliği ve inşaat halinde alındıktan sonra taşınabilmek için ne kadar süre beklenildiği gibi süreçler fazla yorucu ve maliyetli olabiliyor. Sadece betonarme ve müstakil olduğu için bile fiyatları oldukça yüksek rakamlara ulaşan bu ev modellerine alternatif olarak karşımıza prefabrik evler çıkıyor.
 
Avantaj sağlayan prefabrik ev özellikleri arasında öne çıkan; hızlı kurulum ile bir aydan bile kısa bir sürede montaj ve taşınma aşamalarının tamamlanması, betonarme yapılara göre fark yaratan bir nokta oluyor. İnşaat, altyapı, tadilat gibi süreçleri bir yılı aşkın tutan betonarme yapılar, oldukça yüksek maliyetler gerektiriyor. Buna karşılık fabrikada ya da atölyelerde kaliteli malzemeleri bir araya getirerek tasarlanan prefabrik evler, beton dökülmüş temel üzerine monte edilerek kurulumu kolayca gerçekleştirilmektedir. Monte edildikten sonra tadilat gibi inşaat işleri gerektirmediği için prefabrik evler oldukça ekonomiktir. Küçük ama konforlu bir alana sahip 69 m² Tek Katlı Prefabrik Ev gibi şık tasarımı ve fonksiyonel özellikleri ile ön plana çıkan bir yaşam alanına sahip olmak için yalnızca 40,500,00 TL gibi uygun bir bütçe ayırabilirsiniz. Monte ve kurulumundan sonra betonarme yapılarda olduğu gibi herhangi bir masraf ödemeyi gerektirmeyen prefabrik evler oldukça avantajlı seçenekler sunmaktadır.
 
Hatay'ın Her Yerine Evinizi İstediğiniz Zaman Kolayca Taşıyabilme
Betonarme bir bina satın almadan önce bulunduğu konumun uygunluğu, üzerinde durduğumuz en önemli konumlardandır. Yatırımızı yapacağımız betonarme bir yaşam alanını satın alırken bir daha taşınmayacakmışız gibi düşünürüz. Bu sebeple her ihtiyacımıza uygun bir noktada olması için uzun araştırmalara gireriz. Ancak zamanla oluşan şartlar, değişen ihtiyaçlar ve bazı zorunlu durumlar bizi taşınma ile karşı karşıya bırakabilmektedir.
 
Yeni bir yaşam alanına sahip olmayı düşünenler için fark yaratacak prefabrik ev özellikleri arasında bir adım öne çıkan kolayca taşınabilme fonksiyonu, prefabrik yapıları betonarme binalardan ayıran önemli bir nokta olmaktadır. Belli bir süre oturduğunuz prefabrik evinizden, çeşitli zorunluluklardan ya da değişen hayat görüşü ve yaşam stilinizden dolayı taşınma ihtiyacınız oluşabilir. Örneğin,Antakya'nın içerisinde yaşadığınız prefabrik evinizi, Arsuz'da deniz kenarında satın aldığınız bir arsa üzerine kolayca taşıyabilir, yazlık bir eve dönüştürebilir ya da yayla gibi doğayla iç içe yaşamayı tercih ettiğiniz bir konuma taşınmayı düşünüyorsanız evinizi karar verdikten çok kısa bir süre içerisinde yayla evine dönüştürebilirsiniz. Gereksinimleriniz ve tercihleriniz doğrultusunda dilediğiniz yere kolayca taşıyabileceğiniz prefabrik evler, sunduğu bu fonksiyonel özelliği ile betonarme binalara göre avantaj sağlamaktadır.
 
Düşük Maliyetle Yüksek Konfor
Konforlu ve tüm ihtiyaçlarınızı giderecek iki katlı müstakil bir ev satın almak, betonarme binalar için çok yüksek rakamlara ulaşmıştır. Bu noktada karşımıza çıkan bir arazi satın alma ve bu arazi üzerine bina inşa ettirme fikri için sunduğu farklarla prefabrik ev özellikleri, betonarme binalar yerine prefabrik yapıların tercih edilirliğini arttırmaktadır.
 
Sahip olduğu yeterli büyüklükle 119 m² Çift Katlı Prefabrik Ev, 90,400,00 TL gibi oldukça uygun bir maliyet gerektirirken, bu büyüklüğe ve estetik mimari ile konforlu özelliklere sahip betonarme bir binayı benzer fiyata bulmak neredeyse imkansız olmaktadır. Hem size özel bir araziniz hem de eviniz için ödemeniz gereken miktar, betonarme binalarda çok yüksek noktalara ulaşmışken daha kullanışlı alanlar yaratan, oda ve iç dizaynı değiştirilerek büyütülebilen, kolayca taşınan prefabrik yapılar çok daha avantaj sağlayan bir seçim olacaktır.
 
Güven Veren Mimari Yapı
Deprem ve olası doğal afetlere karşı esnek ve hafif yapısıyla ve betonarme binalara göre çok daha güvenli olan prefabrik evler; yaşam alanınızda huzurla ve kaygısız bir şekilde bulunmanızı sağlamaktadır.
 
Deprem gibi doğal afet durumlarında tehlikeli bir durum olan yıkılma ya da benzeri risklere karşı dayanıklı kurulumu sayesinde esneyebilmekte ama yıkım gibi bir duruma olanak vermemektedir. Bu nedenle betonarme binalara göre çok daha güvenli ve dayanıklı olması gibi fark yaratan prefabrik ev özellikleri, güven dolu bir evde yaşamanızı sağlamaktadır.

Diğer Haberler

Mod Çelik Yapı olarak, profesyonel ekip ve ekipmanlarıyla çelik konstrüksiyon yapıların çeşitli alanlarında, imalat ve montaj aşamalarını, teknik uygunluğu ile sağlam bir şekilde titizlikle tamamlıyoruz.

Almanya'da Neden Çelik?

Çelik sistemler hafif olması nedeniyle daha az deprem yüklerine maruz kalır, sağlamdır.İmalat ve montajda işçilik ve zamandan tasarruf sağlar.
Daha Fazla

Gürcistan Çelik Yapı

Hafif Çelik Taşıyıcılı Sistem: Soğukta şekillendirilmiş galvaniz sac profillerden oluşan 6 Bükümlü S220-S350 sınıfı galveniz saç kullanılan (U, C, Z gibi) taşıyıcıların kullanıldığı sistemdir.
Daha Fazla

Kıbrıs Prefabrik Yapı

Sıcakta haddelenmiş kutu ve boru profillerden veya soğukta haddelenmiş U galveniz saçlardan 60 cm ara ile oluşan dikmelerden oluşan taşıyıcı sistem ile şantiye ortamında birleştirilerek taşıyıcıların kullanıldığı sistemdir.
Daha Fazla

Konutlara devlet desteği!!

2020 Yılı İçin Aile Bakanlığı Prefabrik Ev Yapana Devlet Desteği Rakamını 30 Bin Liraya Yükseltti! Haberin Tamamı İçin: https://www.emlak365.com/emlak-haberleri/2020-yili-icin-aile-bakanligi-prefabrik-ev-yapana-devlet-destegi-h31094.html Emlak 365 | Emlak Haberleri
Daha Fazla

Neden Prefabrik ?

Parçaları önceden hazırlanıp birleştirilerek oluşturulan, kurma.
Daha Fazla

Neden Çelik ?

Çelik, mimari tasarımı asla sınırlamaz, aksine yeni tasarımları teşvik eder.
Daha Fazla

Prefabrik Eğitim Binaları

Binlerce çocuğumuzun eğitim hayatını sürdürdüğü binalar için ilk güvenilir özellik yapı güvenliğinin olmasıdır.
Daha Fazla

Prefabrik Evler Sökülüp Tekrar Farklı Bir Yere Kurulabilir Mi?

En çok merak edilen konulardan birisi de prefabrik evlerin sökülüp tekrardan farklı bir yere kurulup kurulamamasıdır.
Daha Fazla

Hatay'da Prefabrik Ev Nasıl İnşa Edilir?

Antakya'da prefabrik evlere duyulan ilgi günden güne artmaktadır. İnsanlar, birçok avantaja sahip olması nedeniyle prefabrik evleri tercih etmektedir.
Daha Fazla

Hatay'da Katlanan Konteyner Hakkında

Dünya üzerinde yaşanan savaşlar ve doğal afetler yaşam alanlarında daha sade ve güvenli yerlerin tercih edilmesine neden olmuştur.
Daha Fazla

Neden Mod Çelik Hazır Evlerini Tercih Etmelisiniz ?

Yaşam alanlarında konforu devamlı kılan hazır ev, sektörün en deneyimli ve başarılı firmalarının arasında yer alıyor.
Daha Fazla

Ekonomik Prefabrik Evin Yaklaşık Kullanım Süresi Nedir?

Prefabrik ev yaptırılmadan önce öğrenilmek istenilen ilk konu Prefabrik Evin yaklaşık kullanım süresi nedir konusudur.
Daha Fazla

Prefabrik Ev Nasıl İnşa Edilir?

Prefabrik evlere duyulan ilgi günden güne artmaktadır. İnsanlar, birçok avantajsa sahip olması nedeniyle prefabrik evleri tercih etmektedir.
Daha Fazla