İskenderun yolu üzeri, Güzelburç Mah. Honda Plaza Karşısı Antakya / HATAY

Hatay'da Katlanan Konteyner Hakkında

Dünya üzerinde yaşanan savaşlar ve doğal afetler yaşam alanlarında daha sade ve güvenli yerlerin tercih edilmesine neden olmuştur.
Hatay'da Katlanan Konteyner Hakkında
Antakya gibi doğal afet bölgelerinde kullanılmak üzere ve yaşanan savaşların ardından maddi- manevi kayıp yaşayan kişilerin huzurlu ortamlarda hayat sürmelerini sağlamak adına her geçen gün yeni yaşam alanları tasarlanmaktadır. Bu yaşam alanlarında kullanılacak konutlarsa son derece basit ve pratik yapıya sahip olmak durumundadır. 
 
KATLANIR EV SEÇİLMESİNİN NEDENLERİ
Ev sistemlerinin her geçen gün değişen teknolojiye ayak uydurmasının ardından daha pratik alanlar önemli hale gelmiştir. Pratik dendiği zaman akla gelen yaşam alanı ise katlanır ev sistemleri olacaktır.Katlanır ev seçilmesinin nedenleri ise şu şekilde sıralanabilir;
 
- katlanır ev sistemlerinin afet bölgesine taşınması oldukça kolaydır. 
 
- sadece 1 tır içerisinde 14 adet yaşam alanı taşımak mümkün olacaktır. 14 adet yaşamı alanı demekse kısa süre içerisinde onlarca insanın huzur ve güven içerisinde hayata bağlanmasına yardımcı olur.
 
- katlanır yaşam alanları uzun süre bakım ve onarım gerektirmeden kullanıma elverişlidir. Uzun yıllar boyunca kurulum yapılmadan saklanabilecek ya da kurulumu yapılmış bölgelerde onarım gerektirmeyecektir.
 
- katlanmasının ardından çok küçük boyutlara ulaşan katlanır evler, geniş alanlarda rahatça saklanabilir. Küçük bir alan içerisinde bile onlarca yaşam alanı saklanıp, kullanımı gerekene kadar muhafaza edilir.
 
- katlanır evlerde tek bir kişi tarafından bile kolay kurulum sağlamak mümkündür. Kolay kurulum ile sık sık tercih edilir ve hava koşullarında tekrar kurulum gerektirmez.
 
- oldukça sağlam olan katlanır ev sistemleri herhangi bir hava koşulunda veya doğal afet durumunda yıkılma benzeri bir hasar göstermeyecektir.
 
- katlanan konteyner olarak adlandırılan yaşam alanları pratik ve sağlıklı bir hayat geçirilmesine yardımcı olacaktır. 
 
-doğal afetlerin veya acil durum gerektiren olayların ardından katlanan konteynerler, kısa süre içerisinde üretimi yapılacak ürünlerdir. Siparişinin alınmasının ardından geçen süre zarfında stoklardan katlanan konteyner tedariki sağlanabilecek ya da kısa süre içerisinde üretim sağlanarak afet bölgesine gönderim yapılacaktır.
 
- Her türlü özel projeye uygulanan katlanan konteynerler inşaat alanı gibi yerlerde kullanıma elverişlidir. 
 

Diğer Haberler

Mod Çelik Yapı olarak, profesyonel ekip ve ekipmanlarıyla çelik konstrüksiyon yapıların çeşitli alanlarında, imalat ve montaj aşamalarını, teknik uygunluğu ile sağlam bir şekilde titizlikle tamamlıyoruz.

Almanya'da Neden Çelik?

Çelik sistemler hafif olması nedeniyle daha az deprem yüklerine maruz kalır, sağlamdır.İmalat ve montajda işçilik ve zamandan tasarruf sağlar.
Daha Fazla

Gürcistan Çelik Yapı

Hafif Çelik Taşıyıcılı Sistem: Soğukta şekillendirilmiş galvaniz sac profillerden oluşan 6 Bükümlü S220-S350 sınıfı galveniz saç kullanılan (U, C, Z gibi) taşıyıcıların kullanıldığı sistemdir.
Daha Fazla

Kıbrıs Prefabrik Yapı

Sıcakta haddelenmiş kutu ve boru profillerden veya soğukta haddelenmiş U galveniz saçlardan 60 cm ara ile oluşan dikmelerden oluşan taşıyıcı sistem ile şantiye ortamında birleştirilerek taşıyıcıların kullanıldığı sistemdir.
Daha Fazla

Konutlara devlet desteği!!

2020 Yılı İçin Aile Bakanlığı Prefabrik Ev Yapana Devlet Desteği Rakamını 30 Bin Liraya Yükseltti! Haberin Tamamı İçin: https://www.emlak365.com/emlak-haberleri/2020-yili-icin-aile-bakanligi-prefabrik-ev-yapana-devlet-destegi-h31094.html Emlak 365 | Emlak Haberleri
Daha Fazla

Neden Prefabrik ?

Parçaları önceden hazırlanıp birleştirilerek oluşturulan, kurma.
Daha Fazla

Neden Çelik ?

Çelik, mimari tasarımı asla sınırlamaz, aksine yeni tasarımları teşvik eder.
Daha Fazla

Prefabrik Eğitim Binaları

Binlerce çocuğumuzun eğitim hayatını sürdürdüğü binalar için ilk güvenilir özellik yapı güvenliğinin olmasıdır.
Daha Fazla

Prefabrik Evler Sökülüp Tekrar Farklı Bir Yere Kurulabilir Mi?

En çok merak edilen konulardan birisi de prefabrik evlerin sökülüp tekrardan farklı bir yere kurulup kurulamamasıdır.
Daha Fazla

Hatay'da Prefabrik Ev Nasıl İnşa Edilir?

Antakya'da prefabrik evlere duyulan ilgi günden güne artmaktadır. İnsanlar, birçok avantaja sahip olması nedeniyle prefabrik evleri tercih etmektedir.
Daha Fazla

Artı Yönleriyle Prefabrik Ev Özellikleri

Konforlu alanı, kullanışlı iç mimarisi ve oda sayısı, bahçe ve teras gibi fonksiyonel bölümleri ile müstakil evlere herkes sahip olmak istemektedir
Daha Fazla

Neden Mod Çelik Hazır Evlerini Tercih Etmelisiniz ?

Yaşam alanlarında konforu devamlı kılan hazır ev, sektörün en deneyimli ve başarılı firmalarının arasında yer alıyor.
Daha Fazla

Ekonomik Prefabrik Evin Yaklaşık Kullanım Süresi Nedir?

Prefabrik ev yaptırılmadan önce öğrenilmek istenilen ilk konu Prefabrik Evin yaklaşık kullanım süresi nedir konusudur.
Daha Fazla

Prefabrik Ev Nasıl İnşa Edilir?

Prefabrik evlere duyulan ilgi günden güne artmaktadır. İnsanlar, birçok avantajsa sahip olması nedeniyle prefabrik evleri tercih etmektedir.
Daha Fazla