Önesa alışveriş merkezi karşısı 2517 Sk. No : 7/1 DEFNE / TURKEY

Almanyada Hafif Çelik Yapı Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Çelik, yapısal olarak farklılıklar içeren bir maddedir. Dolayısıyla birden fazla çelik türü bulunmaktadır. Özellikle yapılarda kullanımına oldukça önem verilen Almanya hafif çelik, sahip olduğu özellikler ile dikkat çekici bir konuma sahiptir.
Çelik, yapısal olarak farklılıklar içeren bir maddedir. Dolayısıyla birden fazla çelik türü bulunmaktadır. Özellikle yapılarda kullanımına oldukça önem verilen hafif çelik, sahip olduğu özellikler ile dikkat çekici bir konuma sahiptir. Peki çelik yapılarda sıklıkla tercih edilen hafif çelik yapı nedir? Prefabrik yapı sektörünün öncülerinden Mod Çelik Yapı olarak Almanya için hazırladığımız bu yazımızda, hafif çelik yapı nedir, sorusunu cevaplıyor olacağız.
 
Hafif Çelik Yapı Nedir?
Hafif çelik, ilk olarak 1900lü yılların ikinci yarısında, Almanya’da ortaya çıkmış bir çelik türüdür. Soğukta şekil verilerek üretilen hafif çelik, aslında otomobil ve uçak endüstrisinde kullanılmak için üretilmiştir. Öte yandan, bugün birçok yerde tercih edilen bir çeliktir. Özellikle yapılarda sıklıkla kullanılan hafif çelik, temel olarak çatılarda kullanılan bir yapı elemanı olarak kendini göstermiştir. Ancak zamanla sahip olduğu özellikler sayesinde yapı alanında çok daha fazla tercih edilir hale gelmiştir. Böylece 1980lerden itibaren bugünkü halini almıştır. Hafif çelik yapı, taşıyıcı duvar ve döşeme panellerinden oluşur. Bu paneller ise sıcak daldırma galvanize ile üretilmiş olup soğuk şekillendirme yapılarak oluşturulur. Özellikle konteyner yapılarda tercih edilen hafif çelik, dayanıklılığı ile ön plana çıkar. Hafif çelik; U, C, Z gibi birbirinden farklı profillere sahip olabilir. Dolayısıyla her şekil, farklı kalınlığa sahip ölçüyü de beraberinde getirir. Ancak her ne kadar değişken bir ölçü söz konusu olsa da hafif çelik, genel olarak 0.5 mm ile 2.5 mm arasındadır. Hafif çelik yapılar, daha çok Amerika’da ve Kanada’da gelişmiştir. Bu nedenle o bölgelerde çok fazla seçenek vardır. Ancak bu yapılar, Türkiye’de giderek artan bir kullanıma sahiptir. Bu noktada Mod Çelik Yapı, alanında profesyonel çalışanları ve yüksek kalitedeki ürünleri ile dikkatleri üzerine çekmektedir.

Hafif çelik, karbon çelikler arasında bulunan en hafif çeliktir. Geniş bir kullanım alanına sahip olan hafif çelik yapılar, aynı zamanda birçok özelliğe de sahiptir. Peki hafif çelik yapının özellikleri nelerdir?
 
1. Uygun Fiyatlıdır
Hafif çelik yapılar, bütçe dostu yapılar olarak karşımıza çıkar. Özellikle az sayıda ekipman ile inşa edilebilir olması ekonomik açıdan bir artıdır. Ayrıca soğuk şekillendirme yöntemi ile üretilen yapılar, sıcak şekillendirme yöntemine göre daha uygun fiyatlıdır.
2. Boyutsal Stabilite Sağlar
Hafif çelik yapılar inorganik bir özelliktedir. Bu nedenle çürümezler. Aynı zamanda çatlamayan ve de genleşmeyen bir yapıya sahiptirler. Genleşmeyen bir forma sahip olması nedeniyle boyutsal bir stabilite sağlar.
3. Hafif ve Dayanıklıdır
Hafif çelik yapılar, soğuk şekil verme yöntemiyle üretilir. Bu yöntem ile hafif elemanlar üretilebilmektedir. Ancak hafif çelik yapıların yük taşıma kapasitesi, ağırlık oranına göre oldukça yüksektir. Hafif çelik yapılar, depreme dayanıklılığı ile de bilinir. Aynı büyüklükte inşa edilen betonarme yapılara göre daha hafiftir. Bu sayede yapının yükü azalırken depreme karşı dayanıklılığı artar.
4. Kolay Kurulabilen Bir Yapıya Sahiptir
Hafif çelik yapılar, prefabrik yapılar gibi kolaylıkla kurulabilen yapılardır. Bu da inşaat süresini büyük bir ölçüde azaltmaktadır. Ayrıca hızlı bir şekilde sökülüp tekrar kurulabilir bir yapıya sahiptir.
5. Çevre Dostudur
Çelik ürünler genel olarak geri dönüştürülebilir bir yapıdadır. Hafif çelik ise birçok çelik türüne göre çok daha az malzeme üretilerek elde edilir. Bu da çevreye daha az zarar veren bir durumdur. Ayrıca hafif çelik, tıpkı diğer çelik türleri gibi haşerelenme yapmaz. Bu sayede herhangi bir kimyasal işlemden geçmediği için doğaya zararlı olan maddelerin salınımına da neden olmaz.
6. İnsan Hatası Azdır
 
Hafif çelik yapılar, insanın fiziksel gücü ile değil, makineler tarafından fabrikalarda üretilir. İnsanlar tarafından yapılan müdahale çok az olduğu için ortaya çıkan hata payı da oldukça az seviyededir.
 
Hafif Çelik Yapı Kullanım Alanları
Hafif çelik yapıların diğer çelik türlerine oranla daha ekonomik olduğundan bahsettik. Bu durum hafif çelik yapıların tercih edilmesindeki en önemli nedenlerden birisidir. Ekonomik olması, kolay kurulabilir olması ve pek çok özelliğe ile hafif çelik yapılar birbirinden farklı birçok alanda tercih edilebilir. Peki, hafif çelik yapının kullanıldığı yerler nerelerdir?
 
• Asma Kat Yapımında Kullanılır
Hafif çelik yapılar, betonarme yapılar ve ahşap yapılarda uygulanılan asma kat, yapının bölünmesi ile çekme kat oluşturulmasına denir. Hafif olması nedeniyle sıklıkla tercih edilen hafif çelik, asma kat için uygun bir profil oluşturur.
• Çatı Yapımında Kullanılabilir
Hafif çeliğin yapıda ilk kullanıldığı alanlardan bir tanesi olan çatı, hafif ve dayanıklı olması nedeniyle tercih edilir. Ayrıca ekonomik ve kolay uygulanabilir bir yapı olması da yine çatı yapımında kullanılmasında etkilidir.
• Endüstriyel Yapılarda Tercih Edilebilir
Endüstriyel yapılar, üretimin gerçekleştiği yerler olup, teknik açıdan montaj, işleme ve depolama gibi işlemlere uygun olmalıdır. Özellikle hafif çelik yapının dayanıklı olması, endüstriyel alanlarda tercih edilmesini etkiler. Öyle ki deprem bölgelerinde bulunan fabrikalarda, daha çok hafif çelik yapının kullanılması da temel olarak bununla ilgilidir.
• Bölme Duvarlarda Kullanılabilir
Bölme duvar, birbirinden bağımsız alanlar yaratan yapı malzemesidir. Genellikle kurumsal şirketlerde kullanılan bölme duvar, çalışanlara özgür bir alan tanır. Bölme duvar yapımında ise pratik olması nedeniyle hafif çelik kullanımına oldukça önem verilir.
• Konut Yapımında Kullanılabilir
Günümüzde prefabrik evler gibi hafif çelik yapıdaki evlerin, konut yapımında tercih edilmesi artarak devam eden bir haldedir. Hafif çelik yapı kullanımı, sahip olduğu birçok avantaj ile hem ev sahibine hem de inşaat şirketine birçok kolaylık sağlar.
• Eğitim ve Sağlık Binalarının Yapımında Tercih Edilebilir

Sadece konut yapımında değil aynı zamanda eğitim ve sağlık amaçlı binaların yapımında kullanılan hafif çelik yapı, özellikle dayanıklı ve pratik olarak kurulabilmesi nedeniyle tercih edilir.

Ağır Çelik Yapı ile Hafif Çelik Yapı Arasındaki Farklar Nelerdir?
Daha büyük yapılarda tercih edilen ağır çelik, daha küçük yapılarda uygulanan hafif çelik ile karşılaştırıldığında aralarında iki temel fark olduğunu söyleyebiliriz. Bu farklar ise aşağıda belirtildiği gibidir:
 
Maliyet: Hafif çelik yapı ile ağır çelik yapı arasındaki en önemli fark hafif çeliğin ağır çeliğe göre daha az maliyetli olmasıdır.
Büyüklük: Hafif çelik genellikle en fazla 2 katlı yapılarda uygulanırken ağır çelik ise daha fazla kata sahip yapılarda tercih edilir.
Eğer siz de dayanıklı ve hafif olması ile ön plana çıkan hafif çelik bir yapı düşünüyorsanız prefabrik yapı sektörünün öncülerinden Mod Çelik Yapı ayrıcalığı ile hayallerinizdeki yapıya kavuşabilirsiniz! 

 

другие Новости

Поскольку Mod Steel Structure, с профессиональной командой и оборудованием, мы строго выполняем производственные и монтажные фазы стальных строительных конструкций в различных областях с технической пригодностью.

Румыния сборные дешевые дома

преимущества сборных домов в румынии
Узнать больше

легкий стальной дом Румыния завод

легкий стальной дом румыния завод по производству
Узнать больше

Мраморные стеновые панели Румыния

Начались продажи в Румынии облицовочного материала для стен.
Узнать больше

Наружная отделка из ДПК Румыния

наружные облицовочные материалы румыния wpc
Узнать больше

Пвх интерьер Романия

Начались продажи в Румынии ПВХ-покрытий для внутренней отделки помещений!
Узнать больше

Создан завод по производству легких стальных конструкций в Румынии

В Румынии было создано предприятие по производству легкой стали.
Узнать больше

Наши продажи украшений WPC в Румынии начались

Отделочные материалы WPC теперь в Румынии !!!
Узнать больше

Hatay depreme dayanıklı konutlar

Hatay hafif çelik yapı evler
Узнать больше

Этапы монтажа легкого стального здания в Румынии

Прежде всего, мы проектируем стальные виллы, стальные дома или сборные виллы, сборные дома в соответствии с вашими пожеланиями и предлагаем вам наиболее подходящую структуру.
Узнать больше

будка безопасности Израиля

Тель-Авив, Иерусалим, переносная будка охраны
Узнать больше

Израиль Контейнерные дома

Израиль Контейнер купля-продажа
Узнать больше

Румынская компания модульных домов

модульные дома румыния
Узнать больше

Румынская компания модульных домов

модульные дома румыния
Узнать больше

Дом Контейнер Румыния – Containere Modulare Румыния


Узнать больше

модульные дома крошечные дома в германии

Крошечные модульные дома в Германии Здоровье начинается дома Умные строительные решения для энергоэффективных, устойчивых и здоровых домов. Нужно найти специалиста по обслуживанию в категории Сборные дома? Мы поможем вам найти качественных специалистов по разумным ценам. Просто введите запрос.
Узнать больше

Fransa hafif çelik çerceve konteyner prefabrik tiny house

FRANSA HAFİF ÇELİK ÇERCEVE BİNA,FRANSA HADDE ÇELİK ÇERCEVE BİNA,FRANSA KONTEYNER
Узнать больше

Almanya hafif çelik çerceve konteyner prefabrik tiny house

ALMANYA PREFABRİK,ALMANYA HAFİF ÇELİK ÇERCEVE BİNA,ALMANYA HADDE ÇELİK ÇERCEVE BİNA,ALMANYA KONTEYNER
Узнать больше

Polonya hafif çelik çerceve konteyner prefabrik tiny house

POLONYA PREFABRİK POLONYA HAFİF ÇELİK ÇERCEVE BİNA, POLONYA HADDE ÇELİK ÇERCEVE BİNA, POLONYA KONTEYNER, POLONYA BUNGALOV, POLONYA SANDWİCH, POLONYA TİNY HOUSE Ev alma hayali kuranlara müjdeli haber geldi..
Узнать больше

Slovakya hafif çelik çerceve konteyner prefabrik tiny house

Ev alma hayali kuranlara müjdeli haber geldi..SLOVAKYA PREFABRİK
Узнать больше

Macaristan hafif çelik çerceve konteyner prefabrik tiny house

Ev alma hayali kuranlara müjdeli haber geldi..Macaristan hafif çelik çerceve konteyner prefabrik tiny house
Узнать больше

Sırbistan hafif çelik çerceve konteyner prefabrik tiny house

SIRBİSTAN PREFABRİK SIRBİSTAN HAFİF ÇELİK ÇERCEVE BİNA, SIRBİSTAN HADDE ÇELİK ÇERCEVE BİNA, SIRBİSTAN KONTEYNER, SIRBİSTAN BUNGALOV, SIRBİSTAN SANDWİCH, SIRBİSTAN TİNY HOUSE Ev alma hayali kuranlara müjdeli haber geldi.
Узнать больше

Azerbeycan hafif çelik çerceve konteyner prefabrik tiny house

AZERBEYCAN PREFABRİK AZERBEYCAN HAFİF ÇELİK ÇERCEVE BİNA, AZERBEYCAN HADDE ÇELİK ÇERCEVE BİNA, AZERBEYCAN KONTEYNER, AZERBEYCAN BUNGALOV, AZERBEYCAN SANDWİCH, AZERBEYCAN TİNY HOUSE Ev alma hayali kuranlara müjdeli haber geldi..
Узнать больше

arnavutluk hafif çelik çerceve konteyner prefabrik tiny house

ARNAVUTLUK PREFABRİK ARNAVUTLUK HAFİF ÇELİK ÇERCEVE BİNA, ARNAVUTLUK HADDE ÇELİK ÇERCEVE BİNA, ARNAVUTLUK KONTEYNER, ARNAVUTLUK BUNGALOV, ARNAVUTLUK SANDWİCH, ARNAVUTLUK TİNY HOUSE Ev alma hayali kuranlara müjdeli haber geldi..
Узнать больше

BULGARİSTAN HAFİF ÇELİK ÇERCEVE,KONTEYNER,PREFABRİK,TİNY HOUSE

BULGARİSTAN PREFABRİK, BULGARİSTAN HAFİF ÇELİK ÇERCEVE BİNA, BULGARİSTAN HADDE ÇELİK ÇERCEVE BİNA, BULGARİSTAN KONTEYNER, BULGARİSTAN BUNGALOV, BULGARİSTAN SANDWİCH, BULGARİSTAN TİNY HOUSE
Узнать больше

YUNANİSTAN HAFİF ÇELİK ÇERCEVE,KONTEYNER,PREFABRİK,TİNY HOUSE

YUNANİSTAN PREFABRİK, YUNANİSTAN HAFİF ÇELİK ÇERCEVE BİNA, YUNANİSTAN HADDE ÇELİK ÇERCEVE BİNA,YUNANİSTAN KONTEYNER, YUNANİSTAN BUNGALOVYUNANİSTAN SANDWİCH, YUNANİSTAN TİNY HOUSE
Узнать больше

Almanya Çelik Konstrüksiyon


Узнать больше

Almanyada Hafif Çelik Bina

Hafif Çelik Ev Almanya hakkında detaylı bilgileri bulabileceğiniz sitemizde, Mod çelik yapı, sektörde deneyimlerini sizlerle paylaşmaktan onur duymaktadır.
Узнать больше

Girne,Gazimağusa,Güzelyurt,İskele,Lefke,Lefkoşa çelik yapı firması

kıbrıs çelik konstrüksiyon inşaat firması arıyorsanız doğru yerdesiniz.
Узнать больше

Hatay prefabrik firmaları

Hatay'da Prefabrik Ev Kullanımımı Gün Geçtikçe Artıyor! Villa Prefabrik Evler, her türlü iklim koşuluna uyumlu, dayanıklı ve uzun ömürlü yapılardır. Ortalama elli yıl olarak biçilen ömrü gerekli bakımların gerekli zamanlarda düzenli olarak yapılmasıyla yüz yıla kadar çıkmaktadır. Kullanıcı, sahibi olduğu arazinin büyüklüğüne göre istediği boyutlarda, ister tek katlı prefabrik ev ister iki katlı prefabrik ev müstakil evine hızlı ve en ekonomik şekilde sahip olabilmektedir.
Узнать больше

kuşadası prefabrik ev yapan firmalar

ÇELİK EV, ÇELİK EV FİYATLARI, ÇELİK EV MODELLERİ, Genel, KONTEYNER FİYATLARI, KONTEYNER İMALATI, KONTEYNER MODELLERİ, PREFABRİK EV, PREFABRİK EV FİYATLARI, PREFABRİK EV MODELLERİ
Узнать больше

kuşadasi Aydın Çelik Konstrüksiyon Firması

Kuşadasi Aydın Konstrüksiyon HAFİF-HADDE çelik olarak istediğiniz projeye uygun olarak imalat,montaj ve anahtar teslim konutları yapabiliriz.
Узнать больше

Kuşadası inşaat ruhsatı proje hazırlanması

kuşadası mimari proje hazırlanması,kuşadası statik proje hazırlanması,kuşadası elektrik projesi hazırlanması,sıhhı tesisat proje hazırlanması
Узнать больше

kuşadası tadilat

Kuşadası ve çevresi Yapı, Tadilat, Dekorasyon, Elektrik ve su tesisat işleri, Boya badana işleri, Fayans, Seramik ve laminant işleri itina ile yapılır. Kuşadası yapı tadilat , Kuşadası tadilat işleri , Kuşadası boya badana , Çatı tadilat , Tadilat ve dekorasyon , Fayans seramik tesisat , Elektrik ve su tesisat işleri, Deniz inşaat Yapı ve Dekorasyon
Узнать больше

Сборный дом в Австрии

Каждый человек мечтает иметь в своей жизни собственный дом.
Узнать больше

Контейнер Кипр Кирения

Офисные контейнеры предпочитают создавать быстрые и доступные жилые помещения на строительных площадках.
Узнать больше

Сборный Дом Австрия

Сборный дом Австрия предлагается нашим клиентам поэтапно.
Узнать больше

Сборный Дом на Кипре

Кирения - один из красивейших городов Кипра. Здесь также проявляется потребность в панельных домах.
Узнать больше

Строительные материалы Австрии

Заполнители, которые также относятся к австрийским грубым строительным материалам, имеют две различные области применения.
Узнать больше

Кипр, Кирения Строительные материалы

Строительные материалы на Кипре различаются в зависимости от типа строительства.
Узнать больше

Кипрская стальная конструкция

Он особенно предпочтителен в географических регионах с угрозой землетрясений, где все несущие системы в стальных конструкциях выполнены из стали.
Узнать больше

Афины, Салоники, Греция, Patras Prefab

В сборных домах, детализированных по технологии Mod Steel Construction, услуги по проектированию и проектированию предоставляются с учетом действующих строительных норм.
Узнать больше

Афины, Салоники, Греция, Стальная конструкция Патры

Стены полные, массивные и имеют прочную конструкцию.
Узнать больше

Афины, Салоники, Греция, Патры Строительные материалы

Конструкции, являющиеся первыми формами жилых помещений, завершаются с помощью строительных материалов.
Узнать больше

Atina, Selanik, Yunanistan, Patras, Voros Konteyner

Bağ, bahçenizde, tarlanızda yaşama ihtiyacınız için konteyner evler sizler için en ideal çözümdür.
Узнать больше

Никосия, Кипр, Кирения, İskele Movable House

Переносные домашние системы на самом деле представляют собой контейнерные дома.
Узнать больше

Афины, Салоники, Передвижной дом Патры

Целью нашего проекта в этой «переносной» концепции является создание комфортного, удобного и переносного здания путем решения основных жизненных пространств, которые должны быть в доме на небольшой площади.
Узнать больше

Назарет, Эйлат, Хайфа, Переносной дом Табери

Портативные дома, новый фаворит тех, кто мечтает о простой и комфортной жизни в небольших помещениях, в последнее время заняли свое место среди наших самых популярных проектов.
Узнать больше

Назарет, Эйлат, Хайфа, Табери Сборные дома

Сборные дома проектируются специально для вас с учетом ваших потребностей и запросов.
Узнать больше

Назарет, Эйлат, Хайфа, Стальная конструкция Табери

Стальные конструкции - это строительная система, которая в основном используется в зданиях заводов стальных конструкций, ангарах стальных конструкций, спортивных сооружениях стальных конструкций, складских помещениях стальных конструкций и мастерских стальных конструкций, с системой с широкими пролетами и высотой, отвечающими потребностям современных и промышленных зон. .
Узнать больше

Цфат, Акко, Хайфа, Таберие Строительные материалы

Для окраски и внешней облицовки строящегося здания; В вашем доме, готовом к сеансу, строительные материалы, которые вы выбираете для таких целей, как изоляция и отделка, не только практичны, но и устойчивы к износу в течение длительного времени.
Узнать больше

Контейнер для буфета в кафе Эйлат

Контейнеры для буфета в кафе - это контейнеры, используемые в качестве точек питания и напитков.
Узнать больше

Преимущество контейнера в Таберие

Контейнер; Это устройство для транспортировки и хранения, соответствующее международным стандартам.
Узнать больше

Хайфа Контейнер

Жилые контейнеры системы в разобранном виде обеспечивают большое удобство и преимущество при транспортировке в пакетном режиме.
Узнать больше

Контейнерные дома в Акко

Контейнерные дома - это чрезвычайно подходящие модульные варианты с точки зрения простоты процесса закупки и установки и безопасного использования в течение многих лет.
Узнать больше

Продажа контейнерных контейнеров в Израиле

Контейнеры Mod Steel предпочтительны в качестве общежитий и офисных зданий на строительных площадках.
Узнать больше

Почему стоит выбрать Mod Steel Ready Houses?

Готовый дом, который создает комфорт в жилых помещениях, является одной из самых опытных и успешных компаний в этом секторе.
Узнать больше

Каково примерное время использования экономичного сборного дома?

Первая проблема, которую необходимо изучить перед строительством сборного дома, - это приблизительная продолжительность сборного дома.
Узнать больше

Почему сталь в Германии?

Стальные системы подвержены меньшим нагрузкам при землетрясении из-за их малого веса, они прочны.
Узнать больше

Грузия стальная конструкция

Легкая стальная несущая система: в системе используются оцинкованные листовые профили холодной формы, состоящие из 6 оцинкованных волосков Twisted S220-S350 (таких как U, C, Z).
Узнать больше

Сборное здание на Кипре

Это система, в которой носители используются в сочетании с системой носителей, состоящей из горячекатаной коробки и трубных профилей или 60 см промежуточного слоя из холоднокатаного U-оцинкованного волоса.
Узнать больше

Как построен сборный дом?

Интерес к сборным домам растет с каждым днем. Люди предпочитают сборные дома, потому что они имеют много преимуществ.
Узнать больше

Почему сборные?

Детали формируются путем предварительной сборки и сборки.
Узнать больше

Почему стали?

Сталь никогда не ограничивает архитектурный дизайн, напротив, поощряет новые проекты.
Узнать больше

Сборные здания для образования

Первой надежной функцией для зданий, где тысячи наших детей продолжают жить, является обеспечение безопасности.
Узнать больше

Может ли дома сборных домов быть демонтированы и снова настроены?

Одной из наиболее интересных тем является то, что сборные дома нельзя устанавливать и устанавливать в разных местах.
Узнать больше

Как построить сборный дом в Хатае?

Интерес к сборным домам в Антакье растет с каждым днем. Люди предпочитают сборные дома из-за их многочисленных преимуществ.
Узнать больше

Преимущества сборных элементов дома

С функциональными областями, такими как удобная зона, удобная архитектура интерьера и количество комнат, сад и терраса, каждый хочет иметь дом
Узнать больше

О складном контейнере в Хатайе

Мировые войны и стихийные бедствия привели к предпочтению более простых и безопасных мест в их жилых помещениях.
Узнать больше